Example Frame
اخبار هیئت بدمینتون اصفهان
شایسته سالاری و استفاده از تمام ظرفیت های بدمینتون اصفهان در اولویت است
جلسه کمیته داوران هیئت بدمینتون استان اصفهان
جشنواره استعدادیابی بدمینتون نونهالان استان اصفهان ویژه پسران برگزار شد
جشنواره استعدادیابی بدمینتون نونهالان استان اصفهان ویژه دختران برگزار شد
مسابقات آزاد بدمینتون زنان کارمند استان اصفهان برگزار می شود
کارگاه دانش افزایی تمرینات قدرتی اختصاصی ورزش های راکتی برگزار شد
معرفی مسابقات
افراد آنلاین 46
 
 
تعداد بازديد کنندگان: 488785
تاریخچه بدمینتون در جهان

 

ریشه بازی بدمینتون به شیوه امروزی را باید در کشور هندوستان جست. این بازی رقابتی و بسیار زیبا در اروپا به عنوان تفریح و پر کردن اوقات فراغت اشراف زادگان در تالار قصرها ، روی چمن زارها حتی بر روی عرشه کشتی ها و قایق های تفریحی و بادبانی رواج داشته و به آن می پرداختند.

انقلاب کبیر فرانسه به سال 1789 به این ورزش جنبه همگانی بخشید و آن را تبدیل به تفریح روزهای یکشنبه گروه زیادی از مردم فرانسه نمود و سرانجام افسران انگلیسی مستقر در کشور هندوستان با این ورزش مفرح آشنا شدند و در سال 1869 توسط دوک بیوفرت افسر انگلیسی آن را از هند به انگلیس بردند. نامبرده به این ورزش علاقمند شد و امکانات لازم را در قصری به نام بدمینتون فراهم نمود و از مهمانان خود با این بازی پر تحرک و قشنگ پذیرایی کرد و نام بدمینتون از این کاخ گرفته شد. پس از آن مقررات خاص و قوانین ویژه ای برای ورزش بدمینتون تدوین گردید و شکل رسمی بخود گرفت.

از سال 1934 فدراسیون بین المللی بدمینتون بوجود آمد و بیش از هفتاد کشور در آن عضویت یافتند. در المپیک سال 1972 حرکات بدمینتون توسط گروهی از ورزشکاران زبده به نمایش گذاشته شد و از المپیک 1992 این ورزش پرطرفدار به طور رسمی وارد بازیهای المپیک شد.

 

 

تعداد بازديد کنندگان:1961