Example Frame
اخبار هیئت بدمینتون اصفهان
جلسه کمیته داوران هیئت بدمینتون استان اصفهان
جشنواره استعدادیابی بدمینتون نونهالان استان اصفهان ویژه پسران برگزار شد
جشنواره استعدادیابی بدمینتون نونهالان استان اصفهان ویژه دختران برگزار شد
مسابقات آزاد بدمینتون زنان کارمند استان اصفهان برگزار می شود
کارگاه دانش افزایی تمرینات قدرتی اختصاصی ورزش های راکتی برگزار شد
مسابقات آزاد بدمینتون ویژه بانوان در شهرستان شاهین شهر به پایان رسید
مسابقات آزاد بدمینتون جام جوانه ها ویژه پسران در شهرستان خمینی شهر
مسابقات آزاد بدمینتون جام جوانه ها ویژه دختران در شهرستان خمینی شهر
معرفی مسابقات
افراد آنلاین 10
 
 
تعداد بازديد کنندگان: 462840
تاریخچه بدمینتون در جهان

به طور كلی دقیق معلوم نیست ورزش بدمینتون نخستین بار در چه كشوری ابداع شده، بعضی معتقدند كه شروع آن از كشور چین بوده است و بعضی میگویند هندوستان یا انگلستان، اما اكثراً معتقدند آغاز آن در شهر پونا هندوستان بوده و به همین منظور در هندوستان آن را پوناه مینامیدند.

این بازی توسط افسران انگلیسی ازهندوستان به انگلستان برده شده و از آنجا كه دوك بیفورت به این بازی علاقمند بود و در خانه ییلاقی خود (كه به نام قصر بدمینتون نامیده میشد) برای سرگرم كردن مهمانان خود از این بازی استفاده میكرد. پس ازآن بازی پونا را بدمینتون نامیدند. تا سال 1887 بدمینتون دارای قانون و مقررات خاص و مدونی كه مورد قبول همگان باشد نبود.

قوانین اصلی این رشته ورزشی درسال 1877 در كراچی (درآن زمان جز كشور هندوستان بود) تنظیم و درسال 1887 در انگلستان اصلاح و تدوین گردید و در سال 1890 مجدداً اصلاح شد. قوانین فعلی كمی با قوانین سال 1890 اختلاف دارد. ورزش بدمینتون به سرعت از كشور انگلستان به كشورهای ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا و زلاندنو گسترش یافت. درحال حاضر كشورهای چین، اندونزی، مالزی، دانمارك، كره جنوبی و انگلستان جزء تیمهای برتر این رشته ورزشی به حساب میآیند. این رشته ورزشی در مدت زمان كوتاهی ازطرف مردم مورد استقبال قرار گرفت و علت اساسی آن این است كه این رشته ورزشی بازی ایده آل خانوادهها میباشد. بدین معنی كه تمامی اعضای خانواده بدون توجه به سن و جنس میتوانند دراین رشته فعالیت نمایند و درضمن تجهیزات آن سبك و قابل حمل است و در همه جا قابل اجرا میباشد. ناگفته نماند كه جذابیت آن بیشتر به خاطر پرواز بیهمتای توپ است و این رشته ورزشی برای سلامتی تن و روان مفید و در ضمن هیجان و لذت در این بازی به حدی است كه میتوان اوقات فراغت را با این بازی سپری نمود. درسال 1873 اولین كلوپ بدمینتون در انگلستان شكل گرفت.

 

درسال 1890 اولین دوره قهرمانی در انگلستان برگزار شد.

درسال 1893 اولین فدراسیون بدمینتون درانگلستان تأسیس گردید.

درسال 1899 اولین دوره مسابقات ال انگلند برای آقایان برگزار شد.

درسال 1900 اولین دوره مسابقات ال انگلند برای بانوان برگزار شد.

درسال 1903 اولین دوره مسابقات بینالمللی انگلستان و ایرلند برگزار شد

درسال 1934 فدراسیون جهانی بدمینتون I.B.F تأسیس گردید. اولین رئیس آن سرجرج توماس بود و اولین اعضاء آن كشورهای انگلیس، استرالیا، دانمارك، هند، مالایا، نروژ، سوئد، ایالات متحده آمریكا، مكزیك و هلند بود، درحال حاضر 140 كشور عضو آن میباشد.

درسال 9/1948 اولین دوره جام توماس (مسابقات تیمی مردان) برگزار گردید و در بازی نهایی تیم مالایا (مالزی) تیم دانمارك را مغلوب ساخت.

این مسابقه هر دو سال یكبار برگزار میگردد.

درسال 7/1956 اولین دوره جام یوبر (مسابقات تیمی بانوان) برگزار شد و اولین برنده این دوره تیم ایالات متحده آمریكا بود.

این مسابقات هر دو سال یكبار برگزار میگردد. و در سال 1984 مسابقات جام توماس و جام یوبر به طور همزمان و به شكل جدید سه مرحلهای برگزار میگردد. در سال 1962 برای اولین با این رشته ورزشی بطور رسمی در بازیهای آسیایی پذیرفته شد.

 

درسال 1977 اولین دوره مسابقات جهان در مالمو برگزار گردید.

درسال 1981 اولین دوره قهرمانی جهان به صورت انفرادی در كووالامپور برگزار شد.

درسال 1983 اولین دوره گراند پریكس بصورت انفرادی در جاكارتا برگزارشد.

درسال 1989 اولین دوره مسابقات جام سودرمن (مسابقات تیمی مختلط) اجرا گردید.

این مسابقات هر دو سال یكبار برگزار میگردد. اولین دوره آن دراندونزی برگزار و تیم میزبان به قهرمانی رسید.

درسال 1992 اولین مسابقات قهرمانی جوانان جهان در جاكارتا به صورت انفرادی برگزار گردید. درسال 1997برای اولین بار قهرمانی جوانان آسیا بصورت رسمی درمانیل فیلیپین برگزار شد.

بازیهای المپیك، مسابقاتی است كه هر چهار سال یكبار همزمان با بازیهای المپیك برگزار میگردد. اولین دوره مسابقات به صورت آزمایشی در سال 1988 در شهر سئول برگزار شد اما به صورت رسمی درسال 1992 در المپیك بارسلون اجرا گردید. دراین دوره بازی دو نفره مختلط برگزار نگردید. اما در سال 1996 آتلانتا تمام  بازیها (یكنفره آقایان و بانوان- دونفره آقایان و بانوان- دونفره مختلط) برگزار شد.

 

1 2 صفحه قبلی
تعداد بازديد کنندگان:1499